Zahradní párty stany musí být kvalitní

Při výběru párty stanu nepodceňujte kvalitu materiálu. Jestliže budete mít například stan postavený po celé léto na zahradě, kvalita je mimořádně důležitá. Projde tak velkou zatěžkávací zkouškou při různě silných poryvech větru, silném dešti a případném krupobití. Proto vždy pečlivě zvažte volbu materiálu a neberte nejlevnější varianty.

Volte kvalitní párty stany

Párty stan musí být ve všech ohledech velmi odolný, aby se vám nestalo, že vám po čase bude do něj třeba zatékat. Určitě rozhoduje kvalita plachet a gramáž zvolené látky, ze které je zahradní stan vyroben. Zde platí pravidlo: „Čím vyšší gramáž, tím je párty stan odolnější“. Například zvolená gramáž 100 g/m2 postačí u party stanu v pěkném počasí. Déšť zvládnou stany s gramáží 250 g/m2 a výše. Obvyklým materiálem pro párty stany je polyester a polyamid, které mají často ochranný nátěr.

Párty stany pro časté skládání

Pokud budete párty stany často skládat, volte nůžkové stany. Mají sice o něco vyšší pořizovací cenu, ale přesto poskytují hned několik výhod. Jde o možnost rychlého a pohodlného složení a rozložení. Další předností je menší skladovací prostor na složený stan. Tyto nůžkové stany se také snadno přepravují. Pokud jde o konstrukce, oba typy zahradních stanů jsou vyráběny z hliníkových profilů. Ty jsou velmi odolné, nepodléhají rezavění a konstrukce je velmi lehká. Stabilita párty stanu je zajištěna ukotvením plastových patek do země.

Párty stany z pohodlí domova

Kvalitní zboží je nabízeno i na eshopech. Nejrůznější zahradní párty stany v mnoha velikostech si můžete zakoupit v pohodlí domova. Lze je koupit včetně doplňků v nejrůznějších barevných variantách i velikostech. Přikoupit lze také jednotlivé náhradní boční stěny vybavené okny i bez nich. Lze také zakoupit i náhradní díly nůžkové konstrukce, moskytiéry, vytápění, podlahy či osvětlení.

Poradíme: 14 tipů na párty v pohodě