Srovnání párty stanů klasické a nůžkové konstrukce

Chystáte se ke koupi zahradního párty stanu, ale pořád nevíte, jaký typ a provedení si vybrat? Na trhu je spousta různých specifikací, které se mimo jiné liší tloušťkou použité plachty (čím silnější, tím těžší, ale také odolnější), materiálem, tloušťkou stěny použité konstrukce a především typem provedení na skládací (nůžkové) stany a klasické stany. Který typ konstrukce bude ale nejlepší pro Vás? Na to se pokusíme najít odpověď v tomto článku.

Nůžkové párty stany jsou dnes nejprodávanějším typem a mají spoustu výhod

Konstrukce nůžkových stanů je složena z jednotlivých dílů, které připomínají klasické nůžky, jaké máme všichni doma. Jejich svíráním, nebo naopak otevíráním dochází ke skládání, nebo rozkládání celého stanu. Konstrukce je většinou vyrobena z hliníku, který zajišťuje dostatečnou pevnost při nízké hmotnosti, která je důležitá pro časté přenášení stanu. Zahradní párty stan lze rozložit a opět složit během 5 – 10 minut (v závislosti na jeho velikosti a počtu osob, které s ním manipulují), takže jej s oblibou používají stánkoví prodejci, firmy, marketingové agentury, sportovní týmy, ale i zahrádkáři pro občasné vytvoření úkrytu před deštěm a sluncem- například při grilování. Zkrátka všichni, kteří potřebují párty stan často rozložit a opět složit, případně někam převést. Skládací nůžkový stan má ještě jednu zásadní výhodu- je totiž samonosný, takže je možno jej postavit i na tvrdých podkladech jako je beton, asfalt apod.

Stany klasické koncepce jsou vhodnější pro trvalejší umístění

Pokud chcete mít párty stan postavený přes celé léto, pak Vás nemusí zajímat rychlost postavení, ani hmotnost. V takovém případě je tudíž vhodnější volit párty stan s klasickou konstrukcí ideálně z ocelových trubek, které jsou sice těžké, ale také velmi pevné a poměrně pružné, takže se minimalizuje poškození stanu při větším větru, nebo bouřce.