S profesionály bude stará podlaha zase jako nová

Každá podlaha jednou prostě doslouží tak, jako auto nebo domácí spotřebič. Navíc víme, že je podlaha jednou z nezatíženějších částí domu, a proto bychom jí měli věnovat svou pozornost. 

Každá podlaha potřebuje své


Je jedno jestli jde o dřevěnou podlahu, korkovou nebo litou. Všechny se dají buď vyměnit nebo zrenovovat. Na pomoc si určitě pozveme odborníky. Technik příslušné firmy nám vyhodnotí, v jakém stavu je stávající podlaha a jaký postup bude použit. Všechny nejsou stejné a každý vyžaduje něco jiného. Firmy ovšem disponují nejen kvalitním materiálem, ale i různou mechanikou, jako jsou brusky, průmyslové vysavače a jiné. Jejich systém práce se laikům nevyrovná. Nepodceňujme raději své síly a zvolme si odborníky.

Než starou podlahu překryjeme kobercem


Pokud máme doma starou podlahu, kterou nám zakrývá koberec, nechme si ji zrenovovat. pak už nemusíme zašlou podlahu skrývat.Někteří mnohdy ani neví, jakou podlahu pod kobercem vlastně má. V některých případech jde o skvělou a pevnou dřevěnou podlahu nebo staré, ale zachovalé parkety, které se opět dostávají do popředí. Éra parket sice již dávno vyšuměla, ale moderní doba si je opět žádá na scénu. 
Navíc dřevěná prkna nebo parkety jsou přírodní a stabilní materiál, který je originální a velmi oblíbený. 

Co získáme renovací podlahy?


Ještě než se rozhodneme vyměnit starou podlahu za novou, měli bychom zvážit právě i tu druhou možnost a to je renovace. Vytrhat staré parkety a položit laminát dnes umí kde kdo, ale zrenovovat dřevěné parkety, to chce odborníka.
Renovací jakékoliv podlahy získáme opět nový vzhled podlahy, který prozáří náš dům či byt. V případě dřevěných podlah máme dokonale zrenovovaná prkna, která jsou nejen originální, ale nádherně voní dřevem a budeme tak mít doma kus přírody. Vůně dřeva je totiž nenahraditelná. Navíc broušením můžeme získat úplně nový vzhled podlahy.

Základem je správný postup


Po návrhu řešení renovace od odborníka následuje samotná realizace. Základem renovace u dřevěné podlahy nebo u parket je zacelení všech spár a nerovností, dírek i důlků, které vznikly mechanickým poškozením nebo používáním. K tomu je potřebný podlahářský tmel, který se celoplošně nebo jen tam, kde je to nutné, nanáší a po zaschnutí se musí celý povrch dobře vybrousit. Brusky jsou dnes na vysoké úrovni a jejich pomoc při práci je velmi důležitá. Povrch dřevěné podlahy se tak sníží asi o 2 - 3 mm a dostává vlastně nový kabát. Pak záleží na klientovi, zda preferuje lakovanou podlahu nebo se mu víc líbí ta olejová. Povrchová úprava je pak poslední etapou renovace podlahy. O možnosti údržby nám pak poradí pracovníci odborných firem. 
Chceme - li tedy renovovat podlahu, určitě požádejme o pomoc profesionály. Nic tím neskazíme a navíc budeme výsledkem nadšeni.