Profesionální zámečnické služby

Před nastěhování do bytu bychom měli také řešit otázku bezpečnosti vstupních dveří. Tento prvek musí být spolehlivý a kvalitní. Montáž zámků na vstupní dveře se provádí za pomoci odborníků.

Specializovaná společnost, která se zabývá nouzovým otevíráním zámků by měla  být organizace, která dlouhodobě pracuje na trhu a podařilo se jí získat dobrou pověst. Její specialisté si musejí umět poradit se zámky jakékoliv složitosti s minimálním dopadem na mechanismus a nepřinesou další obtíže v podobě neočekávané požadované opravy a výměny dveří. Znakem téměř všech moderních kovových dveří je, že jsou vybaveny dvěma zamykacími mechanismy najednou, s nimiž je obtížné manipulovat bez speciálních hlavních klíčů.

Jak si vybrat mechanismus zámku

Samozřejmě, že máme v současné době širokou nabídku služeb v této oblasti a trh nám nabízí různé druhy zámků. Hlavním cílem každého zámku je uzamčení dveří a to zejména z bezpečnostního důvodu. Ochrana majetku i osob je v tomto směru prvořadá.

Pro každé zařízení jsou znaky určité nevýhody a výhody. Válcový zámek se skládá z malých válců, které jsou postupně sestaveny do jediného mechanismu. Vyznačuje se vysokou spolehlivostí. Tento design se však snadno vrtá. Pro zvýšení stupně ochrany doporučujeme použít pancéřové desky. Kuličky jsou určeny pro ochranu proti vrtání.

Některé druhy zámků

Sada pro mechanickou ochranu válců má následující výhody

  • jednoduchá obsluha
  • rychlá výměna
  • snadná oprava
  • možnost montáže na dřevěné a kovové dveře

Magnetický systém

Zámek funguje na principu magnetu. Tato univerzální verze má vysoký stupeň spolehlivosti. Takový mechanismus je namontován na vchodových dveřích pancéřovaných a dřevěných křídel.
  • tichý chod
  • téměř bezchybná funkce
  • ideální řešení co se týká designu

Přídavný zámek

Přídavný zámek slouží k větší bezpečnosti našeho majetku. Lze jen nainstalovat nejen z vnitřní strany dveří,ale i z venkovní. Je v nich ale nepatrný rozdíl. přídavný zámek vnější je v podstatě jednodušší a jeho instalace trvá pár minut. Není potřeba žádný klíč, mechanismus funguje na principu závory, která se po otočení ovládacího prvku zasune do pouzdra.
Přídavný zámek z vnější strany dveří slouží ke stejnému účelu, ale s tím rozdílem, že k tomu potřebujeme klíč a vše funguje jako u klasického zámku.