Pokládka podlahy Praha - kvalitní podlaha do interiéru

 Vinylová podlaha je dnes velmi populární a mnoho moderních materiálů se vyrábí na základě dříve objevených laboratorních směsí umělých a přírodních složek. Výsledkem této činnosti jsou právě vinylové podlahy. Popularitu vinylu daly zejména jeho pozitivní vlastnosti. Pokládka podlahy Praha - kvalita, profesionalita a rychlost.

Proč zvolit zrovna vinyl

Tvrzený vinyl je takový příbuzný klasického PVC, ale jeho struktura napodobuje přírodní materiály, jako je dřevo, kámen nebo mramor. Je také daleko odolnější a z jeho široké nabídky si vybere jistě každý. Vinylová podlaha se hodí do každého interiéru, zejména do obytných prostor, ale můžeme ho najít také ve veřejných objektech, jako jsou nemocnice nebo banky.

Základ je rovný podklad

Pokud se rozhodneme pro jakoukoliv podlahu, musíme mít především rovný, čistý a hladký povrch podkladu. Pokud tuto skutečnost vynecháme, konečný výsledek nebude tak efektivní a dokonalý, jak bychom předpokládali. Pokud chceme mít dokonale rovný povrch, můžeme ho docílit použitím takzvané nivelační stěrky.  Jde o speciální materiál určený právě pro vyrovnání povrchu podlahy, která je zpravidla urovnaná na hrubo. Díky nivelační stěrce zajistíme dokonale rovný a hladký povrch.
Nivelační stěrka samozřejmě schne určitou dobu a to v závislosti na faktorech jako je teplota, vlhkost vzduchu, ale také tloušťka stěrky. Pokud je potřeba dobu schnutí trochu uspíšit, můžeme udělat v místnosti menší průvan. ve všem nám spolehlivě poradí odborníci pokládky podlahy Praha.

Výhody vinylu

Pozitivní vlastnosti, které vinyl má, jsou hlavními faktory, pro které je taková podlaha oblíbená. Vinyl je odolný proti mechanickému poškození, může se pokládat i na podlahové vytápění, dobře odolává vlhkosti a jeho údržba je velmi snadná. Stačí jen setřít navlhčeným hadříkem a máme hotovo. Největší výhodou vinylové podlahy je ovšem její zvuková izolace. Pokud chceme tedy kvalitní a dokonalou podlahu do našeho domu, měli bychom si vybrat ze široké nabídky vzorů, struktury i barev.

Pokládka vinylové podlahy

Tento druh podlahy láká také cenou a jednoduchou montáží. Můžeme vinylovou podlahu pokládat celoplošným lepením nebo lepenou v dílcích, ale existuje samozřejmě i plovoucí způsob pokládky. O všech dostupných možnostech pokládky se můžeme poradit s odborníky pokládky podlahy Praha.

Pokud jde o celoplošné lepení vinylu, musíme brát v úvahu i to, že musí být použito speciální lepidlo na vinyl. Na očištěný a hladký povrch se nanese určité množství lepidla, které se rovnoměrně rozetře a poté je možné přiložit vinyl. měli bychom počítat s nějakým centimetrem navíc a kolem stěny jej pak musíme ořezat. Pokračujeme lepením dále až do konce místnosti. Mezi jednotlivými díly vzniká menší spára, kterou je možné svařit speciální svařovací šňůrou ve stejném odstínu a to za studené nebo i pomocí horkovzdušného nářadí. Tady ale doporučujeme přenechat takovou práci odborníkům, protože se v takových případech může stát, že se nám svár nepovede nebo se nám laicky podaří vinyl doslova spálit, protože máme nastavenou hodně vysokou teplotu pro svařování. Každopádně pokládka podlahy Praha nám spolehlivě poradí i s tímto problémem a je tedy dobré svěřit lepení odborníkům.

V případě lepení vinylu v dílcích je tato metoda trochu jednodušší. Jednotlivé dílce jsou opatřeny speciální samolepící stranou, která je navíc samozřejmě chráněna ochrannou folií.