Jak vybrat kvalitní partystan


Buďte obezřetní při nákupu skládacího stanu
Není stan jako stan. I obyčejný levný stan Vám může sloužit dlouho, pokud jste byli dobře informování ze strany prodávajícího na co si dát pozor a jak se k výrobku správně chovat. Naší filizofií je připravit pro zákazníka stan, ke kterému musí dodržovat pouze základní pravidla údržby a obsluhy. Stany od nás jsou konstruovány aby sloužili svému majiteli a né aby sloužil majitel svému stanu.

KONSTRUKCE nůžkového party stanu
Nůžkový pártystan se skládá ze tří základních částí. Konstrukce (základ stanu), Opláštění stanu (plachtové díly) a v poslední řadě kotvící prvky (prodlužují životnost stanu). Společně si projdeme základní informace aby "laik" poznal co je kvalitní nůžkový stan

Na trhu se objevuje několik druhů konstrukcí i několik druhů plachtových dílů.

Konstrukce typu ocel/plast spojeno šrouby
S těmito konstrukcemi máme tu mužnost setkat se v obchodních řetězcích ale i u internetových prodejců jako low cost zboží. U těchto stanů se nesmíme nechat zmást nízkou cenou, která je nesrovnatelně nižší než u kvalitních stanových řad.
Složení těchto konstrucí je ocelové z tenkých plechových ohýbaných profílů. Povrchová úprava profilů komaxitem nebo nekvalitním pozinkem často trpí na silnou korozi, protože komaxit není kvalitně provedený. Tyto profily nejsou houževnaté a vlivem zatížení se lámou. Není nic horšího, než když zafouká vítr nebo spadne pár kapek vody a váš zbrusunový stan se zhroutí jako domeček z karet. Další slabou stránkou těchto stanů jsou plastové spoje, plast je tvrzený a při kroucení konstrukce má tendenci praskat. Plastové spoje se vyskytují i pružné variantě, tyto klouby jsou houženatější a díky pružnosti odolávají většímu zatížení. Tady se setkáváme s rozporuplnou skutečností že plastové spoje nejsou u lehkých stanů vždy na škodu, důležité ale je, aby byly správně dimenzované ve spojitosti s profili konstrucí.

Konstrukce typu ocel/ocelové spoje/spojeno nýty
Další typ konstrukcí který je k vidění na našem trhu. Jsou to mohutné ocelové konstrukce z ocelových profilů se silnějším tloušťkou stěny a s výstuhami v křízích. Tyto těžkopédné konstrukce jsou odolné ale vlivem velkých hmotností trpí jejich tenké a ohebné kovové spoje, ketré se nedají servisovat protože jsou spojeny nýty, nikoliv šrouby. Ocel trpí na korozi protože při nešetrném zacházení vlivem velké hmotnosti stanu se profily a díly odírají a tím pádem holá ocel podléhá silně vnějším vlivům. Další nevýhodou příliš těžkého ocelového stanu jsou ostřejší hrany, ketré zase při nešetrném zacházení mohou poškodit plachtové díly proseknutím.

Konstrukce typ hliník/plastové spoje
Na trhu se vyskytují často konstrukce vyrobené z hliníkových profilu v kombinaci s plastovými spoji. Užitím hliníku se snižuje celková váha ale je nutné dát si pozor na sílu a tvar jednotlivých profilů. Naše konstrukce typu STANDART používají hexagonální tvar stojen a pružné plastové spoje. I když se jedná o levnější řadu konstrukcí které nabízíme, tyto konstrukce se osvědčily roky praxí, protože kombinací kvalitních profilů a pružných spojů dosáhneme velké houževnatosti při zatížení, stability při působení nepříznivých vlivů počasí a snadnou obsluhopu díky nízké váze, která ale není snižována na úkor celkové odolnosti stanu. Díky povrchové úpravě eloxem dosáhneme dlouhotrvajícího vzhledu nového stanu. Samožřejmostí je možnost vyměnitelnosti jakéhokoliv dílu, stan je plně servisovatelný a když se v nejhorším případě stane že stan selže, dá se rychle uvést do běžného funkčního stavu.