Automobilové novinky

Na sklonku roku 2016 se britská automobilka Rolls-Royce pochlubila s dalšími detaily projektu Rolls-Royce Cullinan. Britský výrobce tradičních luxusních a velmi drahých automobilů zveřejnil dva snímky připravovaného vozu. Zátěžové testy nového Rolls-Royce Cullinan budou probíhat v těch nejtěžších podmínkách. Testy prověří prototyp vozu daleko za polárním kruhem a v extrémních podmínkách při vysokých teplotách v pouštích na Středním východě. Do prodeje by měl nový Rolls-Royce přijít v roce 2018.


Evropský automobilový gigant Volkswagen představil na nedávném autosalonu v americkém Detroitu koncept svého autonomního vozu s označením Volkswagen I. D. Buzz. Nový vůz by měl být poháněn elektrickým pohonem na bateriové články. Počátek jeho výroby je přepokládána na rok 2020. Automobil nabízí dostatečně velký prostor pro přepravu kol nebo pohodlně pojme až 8 pasažérů. První fotografie představují elektrický vůz podobný legendárnímu Hippie-Busu známého ze šedesátých let.


Výrobce v technické specifikaci uvádí dojezd na jedno nabití baterií až 600 km. Vestavěné baterie by měly být nabity na osmdesát procent své kapacity za pouhých 30 minut. Maximální rychlost má dosáhnout 160 km/h a na stovku automobil Volkswagen I. D. Buzz zrychlí za pět sekund. Automobilka se chce do budoucna zaměřit s výrobou automobilů s elektrickým pohonem pro širokou veřejnost. Elektromobily by tak měly být cenově dostupné pro většinu lidí a neměly by se stát pouze výsadou milionářů.